Şirketimiz dünyada sadece 5-6 ülkede bulunan ama en kalitelisi İspanya ve Türki yede bulunan SEPİYOLİT madeni ni işlemek ve endüstriyel hale getirmek için kurulmuştur

Bu maden Aspest madeninin yerini alarak 50 çeşit sanayi üretiminde kullanılmaktadır ancak ülkemiz bu madeni yeterince tanımadığı için sadece kedi kumu olarak satmaktadır .

Bu maden bor madeni ni aratmayacak kalite ve özellikler içermektedir bir örnek verecek olursak koku emme özelliğinden dolayı kötü kokuları gidermek için kullanılmaktadır bir alman şirketi 1000 kg 100 tl ye aldığı bu madeni ambalaj yapıp koku giderici olarak 10.000tl türkiyeye satıyor ülkenin nasıl sömürüldüğü net bir şekilde anlaşılıyor.

Tüm bu ve buna benzer sebeplerle yola çıkan şirketimiz şuanda dünyanın en kaliteli SEPİYOLİT ine sahiptir. Ancak sahip olmak değil endüstriyel hale getirip ülkemize dövüz kazandırmak da gerektiğin den bu konuda çok büyük yatırımlar yaparak arge çalışmalarına da hız vermiştir.

Çalışma alanlarını geliştiren şirket SEPİYOLİT-ZEOİLT-ATAPULKİT-KUARS-JİPS-DOLAMİT gibi maden lere de sahip olup halen KEDİ KUMU-TAVUK YEM KATIĞI-HAYVAN YEM KATIĞI-BOYA DOLGU MALZEMESİ-KAĞIT DOLGU MALZEMESİ-KOKU GİDERİCİ-TOPRAK DÜZENLEYİCİ-YALITIM LAMZEMESİ- şu anda üretimini yaptığı malzemelerden bazıları dır.